BARKOD

Markanız Marka Olsun...

Avrupa patent marka tescil bürosu.

0212 519 54 90 pbx

Avrupa Sınai Mülkiyet Hizmetleri Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Şti.
Anasayfa › Barkod

Barkod

Barkod Barkod

Barkod, kodlanabilir bilgilerin, bilgisayar ve benzeri cihazlar tarafından okunabilecek basit simgelerdir. Daha teknik olarak anlatmak gerekirse, farklı kalınlıklardan oluşan yanyana dizilmiş siyah çizgiler topluluğudur. Aşağıda bir barkod örneği görülmektedir: Barkod günümüzde neredeyse bir çok yerde rastlayabileceğimiz bir simge durumunda. Dergiler, sigara, bisküvi, çiklet, bilgisayar ve daha bir çok ürünün üzerinde barkodu görmek mümkün. Barkod aslında, bilgisayar ve buna benzer cihazların kodlamayı okumasını kolaylaştırmak için yapılmıştır. Bilgisayara barkod bilgisini aktarmak için barkod okuyucular kullanılmaktadır. Bu barkod okuyucular barkod çizgilerini tarayarak, kodlama sistemini çözümler ve kodu bilgisayara aktarır.

 

 

 

 

 

 

Barkod Numarası Almak İçin Gerekli Belgeler

1. Noter onaylı taahhütname.

2. Başvuru yapan firma, Ticaret/Sanayi/Ticaret ve Sanayi Odası/Ticaret Borsası veya Esnaf Odasına(TESK) kayıtlı olduğunu gösterir “Oda Kayıt Sicil Suretini” (Faaliyet Belgesi).

3.Firmanın ‘bulunduğu yıldan bir yıl öncesine ait “GELİR TABLOSUNU”.

4.Firma başvuru yaptığı yıl içinde kurulmuş ise “TİCARET SİCİL GAZETESİNİ”

5.Sisteme giriş bedelinin yatırdığına dair banka dekontu. Avrupa Patent Bürosu Türkiye Odalar Borsalar Birliği Milli Mal Numaralandırma Merkezi’nden ürünleriniz üzerine basacağınız barkod numarası alımı konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

 

 

Neden Barkod Almalı

Neden Barkod Almalı Nedir Barkod tanımı

Raflarınız ürünlerle dolu… Müşterilerinize yüzlerce, binlerce, hatta on binlerce ürün sunuyorsunuz. Dükkanınız, mağazanız dolup taşıyor… Müşterileriniz ürünleriniz ve hizmetlerinizden son derece memnun. Memnuniyetleri size yeni müşteriler kazandırıyor. Eski müşterileriniz, yanında yeni müşterilerle geliyor. Dükkanınız, mağazanız doluluğu, doyası ...devamı »

GS1 Nedir

GS1 Nedir Nedir Barkod tanımı

Ticaretin ulusal sınırları aşıp uluslararası boyutlara ulaşması, ürün taleplerinde dalgalanmaların artması, müşteri beklentilerinin yükselmesi tedarik zinciri verimliliğin artırılması için yeni çözümler üretilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Ticaretteki bu değişimler doğrultusunda 1974 yılında 12 ülkeden üreticilerin ve dağıtımcıların katı ...devamı »

GS1 Türkiye

GS1 Türkiye Nedir Barkod tanımı

GS1 Türkiye, 1988 yılında "Milli Mal Numaralandırma Merkezi" adıyla, Türkiye'de üretilen ve satışa sunulan ticari ürünlerin, ulusal ve uluslararası ticarette, herhangi bir sorun ile karşılaşmadan tanınmasını ve izlenebilmesini sağlamak üzere özel sektörün Türkiye'deki en üst düzeydeki yasal temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bü ...devamı »

Sonraki Sayfa →

Barkod

Müşteri Hizmetleri

Kurumsal

Web Sitemizi Değerlendirin

Avrupa Sınai Mülkiyet Hizmetleri Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Şti.

Ankara Caddesi Fahrettin Kerim Gökay İşhanı No:11/201 Cağaloğlu İSTANBUL

www.avrupapatent.com.tr | Avrupa Patent